Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001

KVALITA ZÁSAHOVÉ OBUVI VÖLKL

Vysoká kvalita zpracování pro extrémní situace

Kompletní otevření

zipu zespodu pro bezproblémové čištění obuvi. Systém uzavírání se speciálními háčky zabraňuje rozepnutí během nošení obuvi.

Systém rychlonazouvání

rychlé, jednoduché nazutí vysoké holínky díky obouvacím poutkám nebo speciálním pryžovým úchytům všitým do svršku po obou stranách. Plně funkční i v rukavicích.

Ohybový dílec v patní části

zlepšuje komfort při chůzi díky zvýšené flexibilitě boty, ohebnost obuvi při řízení a chrání achillovu část před otlaky.

Zipový – šněrovací systém

Optimální přizpůsobení noze díky jednorázovému nastavení šněrovadla. Zip zajišťuje rychlé kompletní rozepnutí a otevření obuvi.

Přímý nástřik podešve PUR/pryž

s bočním profilem, hloubka dezénu 6 mm, oděruvzdorná, odolná proti pohonným látkám (oleji, benzinu), odolná proti kyselinám. Extrémně protismyková. Vysoké izolační a tlumící vlastnosti díky výrobní technologii, kdy je polyuretan mezivstřikován mezi pryžovou nášlapku a svršek.

Přídavná pryžová ochrana špice (tužinka)

z oděruodolného polyuretanu, s dvojitým, zapuštěným šitím. Zvyšuje trvanlivost obuvi.

TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACE

Důležitou součástí řízení kvality VÖLKL je zkušební laboratoř. Testujeme především:

1.

Nově vyvinuté systémy na jejich účinnost a efektivitu. Tím zajistíme, aby byly v našich botách jen takové prvky, které jsou skutečně užitečné.

2.

Předtím, než budou použité materiály zpracovány v naší botě, je zkontrolována jejich kvalita. Protože jen s nejlepšími materiály můžeme dosáhnout nejlepších výsledků.

3.

Hotové výrobky jsou pravidelně kontrolovány z hlediska technických hodnot.

Testování
Testování
Testování

Testovací stroje a zařízení

Stroj na tah a tlak
Testování

S tímto zařízením můžeme testovat různé komponenty boty na jejich soudržnost, odolnost proti roztržení a pevnosti v trhání. Lze také zkontrolovat tlumicí vlastnosti. Bota je upevněna do stroje, poté je na testovaný díl vyvíjen tah nebo tlak. Síla se pomalu zvyšuje a měří se například, při které síle se rozthnou lepené spoje. Slepené plochy podešví, opatků a tužinek lze systematicky kontrolovat a v případě potřeby vylepšovat.

Penetrometr
Testování

Tento přístroj měří vodotěsnost použitých materiálů. Vzorek materiálu je upnut do stroje, ponořen do vody a ohýbán, dokud voda nepronikne do vzorku. Měřicí přístroj se při proniknutí působením elektrického napětí zastaví. Komprese může být stanovena jako procento a simuluje kompresi materiálu, ke které dochází ve skutečnosti během chůze (dynamická metoda). To nám umožňuje měřit, jak dlouho materiály odolají vodě.

Písková lázeň
Testování

Tímto zařízením měříme odolnost podešve a její izolační vlastnosti v extrémně horkých površích . Polde předepsané zkušební metody se písek zahřeje na 250 ° C, bota se poté do písku usadí tak, že podešev vyčnívá pouze jeden centimetr. Po každých 10, 20, 30 nebo 40 minutách se měří zvýšení vnitřní teploty v botě. Na konci zkoušky se také analyzují známky poškození podešve. Podle evropské normy pro hasičské boty (EN 15090) se zkouška provádí v pískové lázni zahřáté na 250 ° C a při pokojové teplotě 22 ° C. Nárůst teploty v botě po 10 minutách nesmí být vyšší než + 20 ° C (= 42 ° C). Výsledek zkoušky pro naše hasičské boty je pouze + 1,2 ° C, takže je zanedbatelný! A po 40 minutách nevykazují naše VÖLKL-podešve žádné známy poškození.

Flexometr
Testování

Flexometrem testujeme kvalitu povrchové úpravy vrchových usňových materiálů. Vzroek kůže je upevněn do flexometru. Povrch nebo úprava vrchní kůže se kontroluje flexometrem. Vzorek kůže je složen a sevřen v flexometru. Počet ohybů lze nastavit individuálně. Tímto generovaným pohybem je vzorek usně vystaven extrémnímu namáhání. . Po několika hodinách pak můžete vizuálně vidět, zda se na povrchu usně objeví praskliny.

Zařízení pro testování propustnosti pro vodní páru
Testování

Obsah vodní páry v botě je z velké části zodpovědný za klima nohy. S tímto zařízením můžeme určit, jak dobře použitý materiál propouští vodní páry.. Použitý zkušební prostředek je hygroskopický (přitahující vlhkost). Zkušební prostředek se vysuší, zváží, naplní do suché nádoby a uzavře se zkoušeným materiálem. Nádoba se poté přemístí do klimatizované místnosti. Po určité době se stanoví přírůstek hmotnosti zkušebního prostředku. To vám umožní přesně určit, kolik vodní páry skrz testovaný materiále proniklo..

Zajímají Vás technologické vychytávky bot VÖLKL?

  • Podešve hasičských a záchranářských bot
  • Stélky Kork Supra a Neptun
  • Nepromokavá a prodyšná membrána Sympatex
  • Optimální mikrolima Sympatex
  • Přímý nástřik podešví

Certifikáty

  • Podešve hasičských a záchranářských bot
  • Stélky Kork Supra a Neptun
  • Nepromokavá a prodyšná membrána Sympatex
  • Optimální mikrolima Sympatex
  • Přímý nástřik podešví

VYBÍREJTE Z NAŠICH BOT